Akcja sprzątania terenów zielonych – Kręci nas recykling – Białe Błota

Strona główna » Akcja sprzątania terenów zielonych – Kręci nas recykling – Białe Błota
Akcja sprzątania terenów zielonych – Kręci nas recycling – Białe Błota 06

Kręci nas recykling! I tak zakręcił, że ok. 100 osób zjawiło się w sobotę 06.04.2024 r. na białobłockim etapie tej kampanii – prowadzonej przez Oponeo.pl we współpracy z Dominikiem Dobrowolskim – zorganizowanym przez Fundacja Zielone Jutro we współpracy z Nadleśnictwo Bydgoszcz, Lasy Państwowe.

Byli wśród nas: harcerze z 7 BDH „Białe Czaple”, uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu SP w Białych Błotach, silna grupa z Oponeo, pracownicy Nadleśnictwa Bydgoszcz na czele z Nadleśniczym Jakubem Siedleckim i cała rzesza naszych starych i nowych przyjaciół, w tym także Krzysiek Michalak od początku współpracujący z nasza fundacją.

Rozpoczęliśmy od uczczenia minutą ciszy naszego zmarłego w listopadzie Prezesa i założyciela fundacji Marcina Sikory. A potem udaliśmy się do pracy.

Udało się zebrać ok. 300 worków, 16 opon – za każde 4 opony Oponeo posadzi jedno drzewo – i dużo różnych przedmiotów codziennego nieużytku. Niestety ciągle jest potrzeba sprzątania, bowiem nie brakuje ludzi, którzy nie rozumieją, ile szkody wyrządzają, zaśmiecając lasy – i nie tylko lasy. Mamy nadzieję, że jednak „nadejdzie jeszcze taki czas, kiedy czysty będzie las”. Po skończonej pracy powiesiliśmy cztery – artystycznie ozdobione przez Kingę, Ewę, Dominikę i Izę – ptasie budki, a na koniec udaliśmy się do leśnej wiaty na przygotowaną przez leśników wspaniała grochówkę. Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne wydarzenia, o których informacje już wkrótce. I mamy nadzieje, że Marcin byłby zadowolony.

Więcej na temat całej kampanii możecie się dowiedzieć tutaj:

Fundację Zielone Jutro w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu wspierają:

Dołącz do grona naszych darczyńców. Przekaż darowiznę na konto naszej Fundacji:
03 1240 1183 1111 0010 9770 1001
Wpłaty z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe”