Ochrona pszczół

Ochrona pszczol

 

Propagowanie pszczelarstwa i ochrona pszczół to, poza sprzątaniem lasów, kolejny ważny dla nas temat. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, która szkoli m.in. przyszłych adeptów sztuki pszczelarstwa. Na terenie szkoły wyższej znajduje się prężnie działająca pasieka. Dotychczas dwoje z członków Zielone Jutro TEAM ukończyło Kurs dla początkujących pszczelarzy właśnie na tej uczelni, dzięki czemu Beata z naszego zespołu wolontariuszy mogła zrealizować swoje marzenie o własnej pasiece. W dalszym ciągu podnosimy swoje kwalifikacje w tej dziedzinie i wspólnie z pracownikami WSG planujemy dalsze zacieśnienie współpracy, aby w przyszłości realizować wspólne programy ekologiczne.

Pszczelarium WSG to pierwsza w Bydgoszczy pasieka zlokalizowana na dachu budynku w centrum miasta. Właścicielką pasieki jest dr Marta Sikora. Pszczoły znajdują się pod dobrą opieką Pań pszczelarek; dr Marty Sikory i Hanny Idziorek pełniącej funkcję Prezeski Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bydgoszczy. Pszczoły zamieszkały na dachu budynku hali sportowej w czerwcu 2017 roku. Ze względu na świetne warunki terenowe – bliskość Brdy oraz liczne rośliny miododajne znajdujące się w pobliżu kampusu liczba pszczelich rodzin stale się powiększa. Projekt powstał, aby zwrócić uwagę na narastający problem zaniku pszczół oraz ochronę ekosystemu w naszym najbliższym otoczeniu.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą postawić swoje pierwsze kroki w dziedzinie pszczelarstwa, zapraszamy do kontaktu z Centrum Szkoleń i Certyfikacji WSG.