Pomoc dla schroniska

Pomoc dla schroniska

Fundacja Zielone Jutro w ramach swojej działalności myśli również o zwierzętach, które trafiły do Schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy. Realizujemy przy tym jedną z idei „Zero waste” – by podarować drugie życie starym przedmiotom, znajdując im nowe zastosowanie.

Mamy w tym zakresie cenne i dobre doświadczenia. Dotychczasowe zbiórki używanych ręczników, koców i innych tego typu przedmiotów odbiły się dużym echem wśród mieszkańców Bydgoszczy. Efekt akcji pozytywnie nas zaskoczył. Mamy ogromną nadzieję, iż kolejne edycje tego projektu przyniosą również tak wymierny efekt.

Zbiórki używanych koców, ręczników, pościeli, niewielkich dywaników będziemy przeprowadzać dwukrotnie w ciągu roku w okresach przedświątecznych tj. na przełomie marca i kwietnia oraz listopada i grudnia. Zebrane tekstylia dostarczymy do bydgoskiego schroniska, gdzie są bardzo przydatne przy opiece nad zwierzętami po zabiegach, służą także jako posłania dla psów i kotów. Z uwagi na fakt, iż szybko się zużywają, istnieje stała potrzeba ich uzupełniania.

Udział w zbiórce poprzez przekazanie wymienionych tekstyliów to alternatywna – do adopcji – forma wsparcia potrzebujących zwierząt.

O każdej akcji będziemy szczegółowo informowali przez naszą stronę internetową, a także na naszych profilach w mediach społecznościowych. Dodatkowo o naszych akcjach będziecie mogli usłyszeć w lokalnych mediach.

Już dziś serdecznie zapraszamy do wsparcia działań naszej fundacji.