Festyn z okazji Dnia Dziecka w Koziej Dolinie

Strona główna » Festyn z okazji Dnia Dziecka w Koziej Dolinie

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Koziej Dolinie

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Koziej Dolinie

W niedzielę, 29 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, spotkaliśmy się na drugim ognisku organizowanym przez Fundację Zielone Jutro na terenie farmy Kozia Dolina w Ojrzanowie k/Łabiszyna https://www.facebook.com/KoziaDolinaOjrzanowo w ramach projektu „Koza Nostra”.

Pogoda nie zawiodła i można było w pełni korzystać z atrakcji jakie to miejsce oferuje. A że ich nie brakuje, więc spędziliśmy bardzo udane trzy godziny na grach i zabawach na łonie natury. Najmłodsi ekolodzy mogli mieć bezpośredni kontakt ze zwierzętami gospodarskimi oraz poznać ich zwyczaje. Tradycyjnie była też kiełbasa z ogniska (nie z jakiegoś tam grilla). W trakcie imprezy powiesiliśmy nieopodal dwie budki dla większych ptaków typu sowa, dzięcioł, być może taki domek spodoba się wiewiórce. Uczestnicy zabaw i konkursów za swoją ambicję zostali nagrodzeni upominkami, dowiedzieli się także między innymi co to jest akronim.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w pomoc przy realizacji zadania.

Partnerami programu „Koza Nostra” są: #KorpusSolidarności, Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych https://federacja-ngo.pl/ i Nadleśnictwo Bydgoszcz https://bydgoszcz.torun.lasy.gov.pl/.