Podsumowanie wakacyjnych akcji sprzątania lasów

Strona główna » Podsumowanie wakacyjnych akcji sprzątania lasów

Podsumowanie wakacyjnych akcji sprzątania lasów

Podsumowanie wakacyjnych akcji sprzątania lasów

Skończyły się wakacje, czas więc podsumować wakacyjne akcje sprzątania lasów z Fundacją Zielone Jutro. Zgodnie z założeniem – średnio jedna akcja w tygodniu – w ciągu dziesięciu tygodni wakacji odbyło się dziesięć akcji. Nie możemy podać dokładnej ilości zebranych odpadów, ponieważ nie zawsze były składowane w jednym miejscu, a wzdłuż leśnych dróg skąd zbierali je leśnicy. Wiemy natomiast, że zebraliśmy co najmniej 300 worków o pojemności 120 litrów, co najmniej 50 opon samochodowych oraz wiele innych przedmiotów jak odpady budowlane, części samochodowe, elektrośmieci itd. itp. Ponad 80% odpadów zostało zebranych w lasach Nadleśnictwa Bydgoszcz, a pozostałe z bydgoskich terenów zielonych, którymi administruje Urząd Miasta Bydgoszczy – Czysta Bydgoszcz. W akcjach wzięło udział co najmniej 50 osób, niektórzy to już stali bywalcy.

Z każdej akcji zrobiliśmy krótką fotorelację na naszym profilu na portalu Facebook, linki do każdej z nich znajdują się poniżej. Natomiast na naszej stronie internetowej znajduje się Galeria zdjęć do zbiorczego podsumowaniu wszystkich naszych wakacyjnych akcji.

Przypominamy, że w trzeci weekend września odbywa się ogólnoświatowa akcja Sprzątanie Świata 2020. Wyjdź z domu, dołącz do nas. Do zobaczenia w lesie.